Used 2023 Entegra Coach Odyssey 25R Motor Home Class C
See this camper at the Northeast PA RV Show.
PNC FIELD · 235 Montage Mountain Road, Moosic, PA 18507
April 30 - May 3
Thursday 12:00pm-8:00pm
Friday 10:00am-8:00pm
Saturday 10:00am-8:00pm
Sunday 10:00am-5:00pm
The Colton RV & Marine Advantage
No Hidden Fees RV and Boat Pricing:
The Colton RV & Marine Advantage (What Others Don’t Tell You).
Buying an RV or boat should feel exciting — not confusing. That’s why we created No Hidden Fees RV and Boat Pricing, part of the Colton Advantage.
Too often, shoppers fall in love with a unit online, only to be hit later with surprise fees like freight (getting the RV or boat to the dealership) or prep (the cost to clean, inspect, and ready the unit for you). These extra charges can add $1,000 to $10,000 to your total — and most dealers don’t mention them until it’s time to sign.
At Colton RV & Marine, we don’t believe in that. That’s why we created Colton Advantage Pricing — our commitment to transparent, all-inclusive pricing that respects your time and your budget.
Entegra Coach Odyssey 25R Class C gas motorhome highlights:
- Corner Queen Bed
- Cab-Over Bunk
- Sofa
- 50" TV
- Outside Kitchen & TV
- E-Z Drive
When you enjoy the outside as much as the inside, this coach makes sense! The exterior offers an 19' 8" electric awning which creates an outdoor living area where you can watch the exterior TV and make meals using the outside kitchen. When you are ready to be indoors, head inside to enjoy seating on the swivel captains chairs, the sofa or the booth dinette. Everyone can watch the 50" LED HD Smart TV, get cleaned up in the full corner bathroom, and fall asleep on the queen bed, the cab-over bunk or on the furniture that doubles as sleeping space. And the cook can make breakfast using the indoor kitchen amenities including a residential-size microwave.
With any Odyssey Class C gas motorhome by Entegra Coach, the driver will appreciate the power from the 350 HP engine, the towing capacity from the 7,500 lb. hitch, the tire pressure monitoring system, the navigation from the Sony infotainment center with Apple CarPlay and Android Auto, plus the backup and side-view cameras when parking and driving down the highway. The kitchen offers full amenities including a recessed stainless steel sink with a cutting board sink cover, LED-lit countertops, a decorative backsplash, and a pop-up charging station with 110 outlet and USB plugs to keep your smart phones charged. Get ready for luxury in a Class C, choose your favorite today!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $7,563
Sale Price: $99,998
Stock# 30764A
Chassis: Ford E-450
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | LT225/75R16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 4709 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E-450 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 181 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 12.2 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HD Smart TV, Ext. LED HD Smart TV |
| Awning Info | 19' 8" Electric with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FN0PDD06317 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


