Used 2023 Forest River RV Cedar Creek Experience 3425RL Fifth Wheel
No Fees
Forest River Cedar Creek Experience fifth wheel 3425RL highlights:
- Shower with Seat
- King Bed
- Kitchen Island
- 18' Awning
- Power Theater Seats
There's plenty of room to spread out and relax in this Cedar Creek Experience fifth wheel. A spacious living area includes a hide-a-bed sofa and dual power theater seats, so there's always a great angle to watch TV. Slides on either side give you a roomy feel, especially for the kitchen area. You'll appreciate cooking in this space with so many amenities, like a kitchen island with dual sinks, pantry, and overhead cabinets for even more storage. Later you can retire to the private front bedroom with its king bed which is located in the third slide for even more room to walk around. And there's additional storage here, with a dresser and a front wardrobe with shelves and washer/dryer prep. A linen closet in the bathroom provides a place for all your sheets and towels.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# S232126
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2065 lbs |
| GVWR | 16065 lbs |
| Dry Weight | 11614 lbs |
| Cargo Capacity | 4451 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| TV Info | LR TV, BR TV |
| Awning Info | 18' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 4X4FCRK20PS232126 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


