Used 2023 Forest River RV Flagstaff MAC Series 176LTD Folding Pop-Up Camper
Easily SUV Towable / Solar Power / Two Tent Beds / Booth Dinette / Carry-Out Range
Forest River Flagstaff MAC Limited Edition Series folding pop-up camper 176LTD highlights:
- Carry-Out Range
- 7' Awning
- Two Tent Beds
- Booth Dinette
You will love spending your time soaking up nature with this folding pop-up camper! Whether you're at the campground or secluded in the woods, you'll find comfort in this camper. The two tent beds are going to allow you to sleep comfortably each night without any rocks or sticks poking into your back, and you can even use the booth dinette for an additional sleeping space. You can use the two-burner range to prepare some eggs for breakfast in the morning, and the wood drawers have full-extension metal guides to make it easy to grab your silverware.
Retire the family tent for one of these Forest River Flagstaff MAC Limited Series folding pop-up campers! They might be light on features, but they don't lack in comfort or quality. Each model comes with a heated mattress on the bunk ends, wood look flooring, and a flip-down galley with storage for dishes and snacks. The carry-out range is super handy to grill juicy burgers while breathing in fresh air under an awning to keep you protected rain or shine.
*This unit has undergone a complete pre-delivery inspection (PDI) and functional systems check. Major systems (water, electrical, propane, appliances, etc.) have been tested and verified to operate properly at the time of sale, or any non-functioning systems have been disclosed. Typically eligible for 3 years coverage with an available service contract at: $1,599
A 3 year protection plan can be added to this camper for $1,599 or $33/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 8.49% APR for 60/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-622-0672.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# PD188963
| Sleeps | 5 |
| Length | 12 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 4 in |
| Hitch Weight | 162 lbs |
| GVWR | 2258 lbs |
| Dry Weight | 1514 lbs |
| Fresh Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | 12" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Two Tent End Beds |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 1.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Awning Info | 7' |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


