Used 2023 Forest River RV Flagstaff Micro Lite 21DS Travel Trailer
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
2023 Forest River Flagstaff Micro Lite travel trailer 21DS highlights:
- Sleeps Four
- LED TV
- Pass-Through Storage
- 15' Power Awning with LED Lights
- Ample Interior Storage
- Outdoor Griddle
- 30 amp
This trailer has all the amenities needed in a smaller, manageable trailer. A 60" x 74" murphy bed doubles as a 74" sofa during the day to accommodate more seating. This unit is equipped with a huge 44" X 85" U shaped dinette for all your entertaining needs. You can sleep 4 in this 22'4" trailer while seating 5/6 guests during the day. Also in this trailer is a full bathroom, wardrobe closet, full kitchen with a 12v fridge, and plenty of storage for all of your things.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $19,796
Sale Price: $25,950
Stock# 15248B
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 681 lbs |
| Dry Weight | 4977 lbs |
| Cargo Capacity | 1864 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Gas/Electric with Quick Recovery |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 15' Power with Adjustable Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4X4TFLW24PD455226 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


