Used 2023 Forest River RV Leprechaun 260 Motor Home Class C
It's Time To Travel! Come See Us At Capital RV
Coachmen Leprechaun Class C gas motorhome 260QB Ford 450 highlights:
- Private Bedroom
- Queen Bed
- Sofa
- Swing Arm TV
With its smart layout, practical sleeping options, and essential amenities Inside, you will find a spacious bunk over the cab, providing an additional sleeping area that is perfect for family members or guests while maximizing the available interior space. The living area features a booth dinette, creating a comfortable place to gather for meals, relax, or convert into additional sleeping space when needed. The kitchen is equipped with a 10 cu. ft. refrigerator, giving you plenty of room to store food and drinks for longer trips without sacrificing convenience. The rear of the coach includes a well-appointed bathroom with a large shower, allowing you to stay refreshed and comfortable wherever your travels take you.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $3,000
Sale Price: $66,995
Stock# 109116A
Chassis: Ford 450
| Sleeps | 6 |
| Length | 29 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 35220 |
| Chassis | Ford 450 |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 190 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | Coach 32" Swing-Arm TV |
| Awning Info | 20' |
| Gross Combined Weight | 14500 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FN6NDC29126 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


