Used 2023 Forest River RV Sandpiper 39BARK Fifth Wheel
SALE PENDING!
SALE PENDING
FAMILY OWNED DEALERSHIP. NO PRESSURE! NO HIDDEN FEES!
Rear Kitchen Floorplan His and Her Bathroom Sink
2 AC's Huge Bathroom with Shower with Seat
Fireplace King Bed
Theater Seats Washer/Dryer Hookup
2 Hide-A-Bed Sofas Solar Panel w/Charger
Spacious Countertops Wifi Booster
New Residential Fridge Hydraulic Auto Level
Full sized Oven and Microwave 4 Slides with Toppers
Free Standing Dinette Built-in Water Filter
50" TV
On-Demand Hot water Heater
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 25-637
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| GVWR | 15079 lbs |
| Dry Weight | 12626 lbs |
| Cargo Capacity | 2394 lbs |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 220 watts |
| VIN | 4X4FSAR22PJ045678 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

