Used 2023 Forest River RV Stealth FS2513GLE Toy Hauler Travel Trailer
LIKE NEW CONDITION TOY HAULER!
Forest River Stealth toy hauler FS2513GLE highlights:
- Electric Bed
- Full Bath
- Outdoor Storage
- Three Burner Cooktop
Pack your bags and load up the dirt bikes in this cozy Stealth GLE toy hauler. There is a ramp door to unload once you arrive at the campground, and there is a patio awning with LED lights so you can relax outdoors after a trail ride. Everyone can take turns cleaning up in the full bath before heading to the kitchen to make dinner on the three burner cooktop. There are two folding sofas in the garage and an electric bed for your guests to sleep on, while you take the king bed in the front private bedroom.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# X24615
Exterior Color: WHITE
Interior Color: MULTI
| Sleeps | 6 |
| Length | 31 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Interior Color | MULTI |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 1115 lbs |
| GVWR | 9999 lbs |
| Dry Weight | 7027 lbs |
| Cargo Capacity | 2972 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | Awning w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4X4TSFA2XPE024615 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


