Used 2023 Genesis Supreme Overnighter M-12-14.6FK Toy Hauler Travel Trailer
Genesis Supreme RV Overnighter 12-14.6 FK toy hauler highlights:
- Two Flip Up Sofas
- Exterior Lights
- Tub
- Exterior LP Hookup
You're going to love traveling with this toy hauler! It features 14' 6" of cargo space, a full kitchen, and a full bathroom so you don't have to use public restrooms. After you have whipped up a delicious meal with the 2 burner stove or even the .6 cu. ft. microwave, you can head to either of the opposing flip up sofas both of which transform into your sleeping place. You will also love how convenient it is to have a 110v external electrical outlet and an exterior tool box!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# UT850184
| Sleeps | 2 |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 1380 lbs |
| GVWR | 8200 lbs |
| Dry Weight | 5140 lbs |
| Cargo Capacity | 3060 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 15 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| Garage Size | 14 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 7HN1BEK20PP474825 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


