Used 2023 Grand Design Solitude 280RK Fifth Wheel
Call for details.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $10,018
Sale Price: $59,981
Stock# 93005C
| Sleeps | 2 |
| Slides | 3 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2044 lbs |
| GVWR | 15000 lbs |
| Dry Weight | 12334 lbs |
| Fresh Water Capacity | 93 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| TV Info | LR LED Smart TV, BR 32" LED TV |
| Awning Info | 11' & 15'5" Power w/Integrated LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FS3420PAA14563 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

