Used 2023 Gulf Stream RV Conquest Ultra Lite 275FBG Travel Trailer
Lower Price!!
Gulf Stream Conquest Ultra Lite travel trailer 275FBG highlights:
- Double-Size Bunks
- Front Private Bedroom
- Private Toilet & Shower/Tub
- Exterior Lighted Pass-Through
- Overhead Cabinets
The cook will love the L-shaped counter in the kitchen area when whipping up meals and snacks for everyone. There is a cozy sofa and booth dinette allowing you to visit, relax, and dine with family and friends, plus both of these furnishings offer extra sleeping space. There is a wardrobe by the double-size bunks, and a bathroom sink just outside the private shower/tub and toilet room. The front bedroom allows you to get a great night's rest on a queen bed, and have plenty of storage for your things in the wardrobe and overhead storage, as well as having a nightstand for your cell phone.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $19,302
Sale Price: $21,995
Stock# 23GS025R
| Sleeps | 8 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 710 lbs |
| Dry Weight | 5100 lbs |
| Cargo Capacity | 2610 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| Awning Info | Power w/LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1nl1g3024p0071030 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


