Used 2023 Palomino SolAire 163H Expandable
Palomino SolAire hybrid expandable 163H highlights:
- MORryde Solid Steps
- Full Bath
- Booth Dinette
- Glass Top Flush Mount Range
Whether you plan to spend your camping days outdoors or indoors, you'll always have a good time with this hybrid expandable. The 10' power awning with LED lights will provide an outdoor living space you are sure to love, or you can head inside to relax on the booth dinette and sofa. The chef can whip up lunch on the range or use the microwave oven, and the 11 cu. ft. refrigerator can hold your leftovers. A full bath comes standard so you don't have to use the camp's facilities, plus there are two queen tent end beds for a great night's rest!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $4,115
Sale Price: $26,880
Stock# C0093
| Sleeps | 6 |
| Length | 20 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 270 lbs |
| GVWR | 7270 lbs |
| Dry Weight | 3657 lbs |
| Cargo Capacity | 3613 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | Queen Tent End Beds |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Axle Weight | 3619 lbs |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 10' Power with LED Lights |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4X4TPA629PN059093 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


