Used 2023 Thor Motor Coach Venetian B42 Motor Home Class A - Diesel
***Consignment*** Used Thor Motor Coach RV for sale – 2023 Thor Motor Coach Venetian B42 is approximately 43’ 0” in length. For more details on this unit, our full inventory, brochures, window stickers, videos, photos, and customer reviews, visit MHSRV.com or call 800-335-6054 for the Texas location or 334-288-0331 for our Alabama location.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $5,000
Sale Price: $289,990
Stock# MHS3369C
Chassis: Freightliner XC-R
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 44700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 295/80R 22.5" |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 9983 |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Freightliner XC-R |
| Horsepower | 400 hp |
| Fuel Capacity | 100 gals |
| Wheelbase | 266 in |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | King Tilt-A-View |
| Torque | 1250 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 36", 50" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Aqua Hot On Demand |
| Basement Storage | 215 cu. ft. |
| TV Info | Overhead; 32" LED HDTV, LR; 55" LED Smart HDTV, BR; 32" LED HDTV, Ext.; 40" LED TV |
| Awning Info | 16' Power with LED Lights |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 59700 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4UZFCHFE4PCUK7768 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


