Used 2023 Venture RV Sonic 190VRB Travel Trailer
The Venture RV Sonic 190VRB is a lightweight, ultra-functional travel trailer with a Murphy Bed, and modern amenities. Designed for easy towing and comfortable camping. Travel worry free with a complimentary year of RV Complete. Ask about our convenient finance options.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# UT420516
| Length | 23 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 390 lbs |
| Dry Weight | 3880 lbs |
| Cargo Capacity | 1895 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 13 |
| VIN | 4EZT21923P4110981 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


