Used 2024 Aliner Ascape Grand Ascape Plus Travel Trailer
| Details | Measurements |
|---|---|
| Exterior Length | 14' |
| Overall Exterior Width | 79? |
| Exterior Height | 8’4? |
| Interior Height | 6’4? |
| Weight | 1650 lbs |
| Cargo Carrying Capacity | 750 lbs |
| Dry Hitch Weight | 230 lbs |
| Bed Size | 77? x 72? |
| Fresh Water Tank | 11 Gallon |
| Grey Water Tank | 13 Gallon |
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# RA008411C
Exterior Color: GRAY
Interior Color: TAN
| Length | 14 ft |
| Interior Color | TAN |
| Exterior Color | GRAY |
| VIN | 7G5TS141XRA008411 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

