Used 2024 Brinkley Model Z 3100 Fifth Wheel
Loads of Amenities!Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# R002871
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 2142 lbs |
| GVWR | 14495 lbs |
| Dry Weight | 11923 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 215/75 R17.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Energy Efficient |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 42" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 31500 btu |
| TV Info | LR 50" Smart Telescoping TV, BR 32" Smart TV |
| Awning Info | 11' & 15' w/LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7T0FZ3628RA002871 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


