Used 2024 Coachmen RV Pursuit 27XPS Motor Home Class A
Rear Private Bedroom | Bunk over Cab | Booth Dinette
Coachmen RV Pursuit Class A gas motorhome 27XPS highlights:
- Drop-Down Overhead Bunk
- Rear Private Bedroom
- Separated Bathroom
- 63" sofa
- Smart TV
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $16,420
Sale Price: $79,995
Stock# 107697A
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 6 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford F53 |
| Horsepower | 335 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 178 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Stainless Steel Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 6500 lbs |
| Axle Weight Rear | 11000 lbs |
| LP Tank Capacity | 84 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Coach Smart TV |
| Awning Info | 16' Power |
| Gross Combined Weight | 23000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1F64F5DN2P0A09928 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


