Used 2024 CrossRoads RV Fun Time 295SK Travel Trailer
========>>> THIS IS THE ONE YOU ARE LOOKING FOR!! SUPER CLEAN COUPLE COACH WITH (2) SLIDEOUTS AND (2) A/Cs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CrossRoads Fun Time travel trailer 295SK highlights:
- Hutch
- Fireplace
- Dual-Entry Bathroom
- Two Recliners
- Electric Awning
You won't want to camp any other way once you step inside this travel trailer! The dual-entry bathroom has a 34" radius shower and is easy for everyone to access, especially those who are staying in the front private bedroom. The kitchen is packed full with features including a hutch to store your dishes, a large pantry, and a kitchen island with a chair on either side of it. You can spend your evenings playing games at the 80" U-shaped dinette or have a movie night with the entertainment center directly across from the two recliner chairs and a 76" jackknife sofa that can transform into an extra sleeping space for a guest or two!
With any Fun Time travel trailer by CrossRoads RV, you can be sure to find comfort and convenience at every turn. The Super Flex Alpha roof will last through years of use and there is a front diamond plate for added protection. The pass-through storage will be perfect for lawn chairs, fishing poles, and more camp gear, and the Keyed-A-Like doors will help keep your trailer secure. Each model also includes back up camera prep and solar prep, radial tires, a friction hinge entry door, and many more exterior conveniences. Head inside to find at-home comforts such as, pleated shades/mini blinds/fabric window treatments, WiFi prep, and a wall mounted monitor panel to easily control your trailers functions. Choose a Fun Time travel trailer today to discover more stand-out features!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $1
Sale Price: $27,995
Stock# P3331
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 802 lbs |
| Dry Weight | 7550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4YDTFTN20RS376199 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


