Used 2024 Dutchmen RV Eddie Bauer 3100RL Fifth Wheel
Call for details.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $32,059
Sale Price: $49,995
Stock# 7CR102
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2300 lbs |
| Dry Weight | 10022 lbs |
| Cargo Capacity | 1978 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | HD LED TV |
| Awning Info | 11' and 13' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5SFYG3721R1537102 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

