Used 2024 EAST TO WEST Longitude 310RL Travel Trailer
EAST TO WEST Longitude travel trailer 310RL highlights:
- Dual Entry Bath
- Universal Docking Station
- Rear Living Room
- Generous Counterspace
- Walk-Around Queen Bed
You won't believe the comfort that is found in this travel trailer! The rear living area will be a favorite place to relax with its large L-shaped sofa and fireplace, and the large slide out here will give the chef plenty of space to prepare meals in the kitchen. A 48" dinette with bench seating on one side and two chairs on the other provide a place to dine together, or you may just find yourselves eating outdoors under the 21' patio awning. There is also storage under the dinette, a large countertop with a sink, plus a kitchen pantry to keep snacks stocked. The front of this unit includes the master bedroom, complete with a queen bed, dual nightstands, and a second slide out with the bedroom wardrobe and bath linen closet!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $7,603
Sale Price: $36,599
Stock# 58453
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 880 lbs |
| GVWR | 11280 lbs |
| Dry Weight | 7708 lbs |
| Cargo Capacity | 3572 lbs |
| Fresh Water Capacity | 53 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 5ZT2LNWB7R9010117 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


