Used 2024 EAST TO WEST Longitude 319BH Travel Trailer
EAST TO WEST Longitude travel trailer 319BH highlights:
- Exterior Bike Door
- Large Slide Out
- Walk-Through Bath
- Fireplace
- Walk-In Pantry
- Rear Bunkhouse
You won't want to pass up this spacious travel trailer that can sleep eight people thanks to the rear bunkhouse! Here, you'll find two flip-up sofas with a stowable bunk system, an end table and wardrobe, plus a bike door for easy access to camp gear. The owners will love the front master bedroom with its queen bed, dual wardrobes and overhead cabinets for their things. Everyone can meet in the combined kitchen and living room to relax on the sofa or booth dinette. The fireplace will make this space feel more like home, and the full kitchen will let you cook your favorite meals!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# CT90991
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 935 lbs |
| GVWR | 11335 lbs |
| Dry Weight | 7788 lbs |
| Cargo Capacity | 3547 lbs |
| Fresh Water Capacity | 53 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2LNXB9R9010439 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


