Used 2024 Fleetwood RV Flair 32N Motor Home Class A
Sleeps 6-8; Master suite; Onan generator
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $17,000
Sale Price: $114,995
Stock# 21173998
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 245/70R 19.5G |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 7.3L Triton V8 |
| Chassis | Ford F-53 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 208 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV King |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential Stainless Steel |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 8000 lbs |
| Axle Weight Rear | 15000 lbs |
| LP Tank Capacity | 14 gal |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 27000 btu |
| Basement Storage | 83 cu. ft. |
| TV Info | LR LED TV, BR LED TV, Ext. LED TV |
| Awning Info | 14' Legged Electric with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1F66F5DN2P0A07119 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


