Used 2024 Forest River RV Campsite Reserve 25MW Travel Trailer
Call for details.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $12,519
Sale Price: $23,981
Stock# 91970C
Interior Color: Y
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 765 lbs |
| GVWR | 7765 lbs |
| Dry Weight | 6008 lbs |
| Cargo Capacity | 1757 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Camp King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2CRPB6RF078318 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

