Used 2024 Forest River RV Wildwood FSX 260RTKX Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Wildwood FSX MAX platinum toy hauler 260RTKX highlights:
- 1,500 Lb. Tie-Downs
- Front Private Bedroom
- Walk-Thru Bath
- Carpet-Free
- 3,000 Lb. Capacity Ramp Door
- Smooth Fiberglass Exterior
This toy hauler is packed to the Max with standard features and comforts. Once you unload your toys from the garage with a total of 14' cargo space, you can enjoy lunch at the sofa/sleepers with a table. The kitchen includes a dual swinging 12V refrigerator, and everyone will love the fireplace for a more at-home feel. Head through the bath to enjoy the front master bedroom with a queen bed and dual wardrobes for your clothes!
The Forest River Wildwood FSX travel trailer and toy haulers are easy to tow and easy to love, so come take a look! With each model you'll appreciate the 20K BTU furnace and A/C unit to keep you comfortable year around, and the large windows will make the whole unit seem bright and open. The EZ entrance includes an XL folding grab assist handle, and the power awning with LED lights provide an outdoor living space you are sure to love. The lightweight Wildwood FSX travel trailers and toy haulers are your ticket to the great outdoors. Choose yours today!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $1,000
Sale Price: $33,495
Stock# RV6367A
| Sleeps | 4 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 835 lbs |
| Dry Weight | 5738 lbs |
| Cargo Capacity | 4197 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Dual Swinging 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 13 ft 4 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs. |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power with adjustable legs and LED light strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | X4XTWDB28RY102107 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


