Used 2024 Genesis Supreme MGM 325IKS Toy Hauler Fifth Wheel
Genesis Supreme MGM toy hauler 325IKS highlights:
- Two Slide Outs
- 14' 4" Cargo Length
- Dual Entry Bath
- 32" Bedroom TV
- Power Awning with LED Lights
This is the fifth wheel you've been waiting for; two slide outs, an RV king bed in the front master bedroom, plus a 14' 4" cargo length for your toys. There is an 8' laminated ramp door with a beaver tail, and once your toys are out, you can relax on the power sofa bed or the two swivel/rocker chairs with a table. The 55" TV with a swivel bracket will allow everyone to watch the movie. The chef of your group will love the counter space in the kitchen, along with a three burner cooktop with an oven, a large microwave, plus an extra large 8 cu. ft. double door refrigerator. There are many more features to love about this model, including slam-door luggage compartments, a 40 gallon fuel station, solid surface countertops, and more!
All sizes of off-road toys can fit into one of these Genesis Supreme MGM fifth wheel toy haulers or travel trailer toy haulers! They are made for the outdoor enthusiasts and can handle harsh environments while still providing a luxurious lifestyle. With innovative floorplans built by engineers, you can know you will find what you're looking for in a toy hauler. Start your off-road journey today with your favorite model!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $53,322
Sale Price: $62,977
Stock# C78055
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2610 lbs |
| GVWR | 14000 lbs |
| Dry Weight | 10820 lbs |
| Cargo Capacity | 3180 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | 4.0kW Onan |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | Extra Large Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 8210 lbs |
| Garage Size | 14 ft 4 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Two Way 110V/LP DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 55" TV, BR 32" TV |
| Awning Info | Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 7HN1FEN24RP478055 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


