Used 2024 Genesis Supreme MGM Limited MX 18MX Toy Hauler Travel Trailer
Genesis Supreme MGM Limited MX toy hauler travel trailer 18MX highlights:
- Dual Opposing Sofas
- 54" x 80" Bed
- 12 Volt Refrigerator
- Large Table Between Sofas
Ramp up your fun camping in this MGM Limited MX mini. Spend your weekend or week long camping trip with your favorite people and favorite ride on toys! The rear cargo toy parking space allows you 7' 2" along the roadside, and 7' 11" along the curbside for dirt bikes, a quad, or any item that is too large to transport easily in your tow vehicle. You could even easily take along paddle boards and or a kayak to the lake. The dual folding sofas in back create seating for the day along with having a table between for dining. Up front, a 54" x 80" bed is perfect for two, and two more can fold down the sofas for added sleeping in back. A complete kitchen allows you to create meals to keep your bodies fueled, and the full bath allows you to clean up before bed!
Each Genesis Supreme MGM Limited MX mini toy hauler features aluminum, laminated sidewalls, flush mount windows, and a diamond plate front and skirt for added protection from road debris as you travel. There is a 190-watt solar panel which operates the 8 cu. ft. 12 volt refrigerator, and USB outlets so that you can keep your electronics recharged. Inside, you will appreciate the fit and finish plus RTF molded countertops, a single stainless sink with single lever faucet, as well as ample storage cabinets and drawers for your belongings. The exterior also features a water sprayer so you can clean off any evidence of a super fun day, rinse off your dirt bikes and boots before heading inside to get cleanup yourself, cook a great meal, and shower so you can do it all again the next day!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $12,125
Sale Price: $29,100
Stock# G43
| Sleeps | 4 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4130 lbs |
| Cargo Capacity | 2870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 14" |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12 Volt Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| Garage Size | 7 ft 11 in |
| Awning Info | 15' Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Angled |
| VIN | 7HN1BEB27RP477126 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


