Used 2024 Grand Design Imagine 22RBE Travel Trailer
Features 180W Roof Mounted Solar Panel, Private Bedroom, Theater Dinette, Exterior Spray Port, and Ductless Heating System. Call Today! 352.787.7744
2024 GRAND DESIGN IMAGINE XLS 22RBE
Find Your Home Away from Home with the Grand Design Imagine XLS 22RBE – Available Now at Campers Inn RV of Leesburg!
Visit Us: 3230 US HWY 441/27, Fruitland Park, FL 34731
Call Today: (352) 787-7744
Interior Features
- Private front bedroom with walk-around queen bed and dual wardrobes
- Rear full bathroom with residential-style walk-in shower
- Theater dinette with removable table for dining and relaxation
- Fully equipped kitchen with microwave and 3-burner range with oven
- Flip-up countertop extension for added prep space
- LED HDTV for entertainment on the road
Exterior Features
- Unobstructed pass-through storage for maximum gear capacity
- Electric awning with LED lighting
- Exterior spray port for easy cleanup and outdoor use
- Power tongue jack for quick and simple setup
- Tuff-Ply pass-thru flooring for added durability
- Solar Package
Built with Grand Design’s superior construction, the Imagine XLS 22RBE features oversized tank capacities, a ducted A/C system, heated and enclosed underbelly with suspended tanks, and a residential ductless heating system for extended-season comfort.
Why Choose Campers Inn RV of Leesburg?
- Family-Owned & Trusted Since 1966 – Part of one of the nation’s largest RV dealer networks
- Full-Service Dealership – Sales, service, and parts all under one roof
- No-Pressure Sales Approach – Friendly experts ready to help
- Competitive Pricing & Financing Options – Flexible plans for your budget
Visit Us Today!
Campers Inn RV of Leesburg
3230 US Hwy 441/27
Fruitland Park, FL 34731
Phone: (352) 787-7744
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $5,004
Sale Price: $24,991
Stock# 111674PA
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 497 lbs |
| GVWR | 6995 lbs |
| Dry Weight | 5125 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | ST205/75R14LRD |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 18' Electric w/LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 573TE262XR3437723 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


