Used 2025 Dune Sport Man Cave TH14 Toy Hauler Travel Trailer
Dune Sport Man Cave TH14 highlights:
- Front Bath
- Steel D-Ring Tie Down
- Heated Tanks
- Wardrobe Cabinet
- Electric Tongue Jack
- 400 Watt Sikar W/ 30A Controller
- Ramp Door Cables for Patio Support
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# S1721576C
| Sleeps | 3 |
| Length | 19 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| GVWR | 7000 lbs |
| Tire Size | 205/75/14 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Refrigerator Type | Dometic |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | 1D91K1424S1721576 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

