Used 2025 Dutchmen RV Coleman Lantern Series 17BX Travel Trailer
Set your sights on adventure in this Like New Coleman Light camper. It's time to enjoy the outdoors! This compact camper can sleep up to 5 people with a queen bed, two bunks and a dream dinette. You'll enjoy endless hot water with the tankless water heater. Relax under the power outdoor awning.
Give us a call for more details or to view it in person.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# UT420543
| Sleeps | 5 |
| Length | 20 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Hitch Weight | 350 lbs |
| GVWR | 4000 lbs |
| Dry Weight | 2785 lbs |
| Cargo Capacity | 1215 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | 14 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| VIN | 4YDTCMG13SW938355 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

