Used 2025 Forest River RV Campsite Reserve 20AK Travel Trailer
LOCAL TRADE, GREAT CONDITION
Forest River Campsite Reserve travel trailer 20AK highlights:
- Camp King Bed
- USB Ports
- Full Bath
- Overhead Cabinets
- Slide Out
LIKE NEW
Head to the lake, woods, or your favorite secluded camping spot with this travel trailer in tow. You can wake up each morning feeling refreshed after sleeping on the camp king bed, and there is a bedroom wardrobe to keep your clothes wrinkle-free. The full kitchen allows you to cook breakfast and the U-shaped dinette within the slide out provides a place to dine at. There are even panoramic windows for great views as you sip on your coffee. The full bath includes a shower tub with surround, a large bath sink, plus a shower skylight for more standing space and natural light. Get packed for your next adventure now!
With any Campsite Reserve travel trailer by Forest River, you will enjoy comfort and convenience at every turn! These models feature NextGen stabilizer jacks for a secure set up, diamond plate front for added protection, and a one-piece PVC roof for durability. Inside, you'll enjoy many comforts to make you feel at home, and there is ample storage space for food, belongings, camp gear and more. With a variety of models to choose from, including loft models, you're sure to find a Campsite Reserve for you!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $1,822
Sale Price: $28,436
Stock# R2020
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 600 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 5100 lbs |
| Cargo Capacity | 2500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Camp King |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2CRJB4SF079806 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


