Used 2025 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 26BRBBL Travel Trailer
Like New Bunkhouse!
Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailer 26BRBBL highlights:
- Large Slide
- Outdoor Kitchen
- Dual Entry
- Private Bedroom
- Double-Size Bunks
This Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailer has some of the best accommodations for your group! First of all, it provides you with two entry doors so that everyone can come and go as they please. And before you even reach the interior, you will find that this trailer has an outdoor kitchen all ready for your summertime picnics. Once you do finally make your way to the interior, you'll find that the fireplace creates a beautiful living space next to the sofa and U-shaped dinette. You will also appreciate having a large pantry so that you can stock up on the food your family loves. The double-size bunks have a ladder for easy climbing, and the private bedroom has an RV king bed for easy relaxing.
Whether it's a journey that will take you to new locations or a tried-and-true getaway to that favorite and memorable destination, the Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailers and toy haulers are going to make the trip worth it every single time! The Black Label Package includes Thermo-Foil Arctic insulation, hung fiberglass gel coat sided walls, and frameless window package. There are also upgraded solid surface countertops and reading lights, plus designer cushion fabrics to make you feel right at home. You can travel in confidence with the premium wheel package, seamless roofing membrane with heat reflectivity, Power Gear frame technology with space-saver rail design, and Cherokee back-up camera system.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $601
Sale Price: $30,998
Stock# UT0983
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 853 lbs |
| GVWR | 7853 lbs |
| Dry Weight | 6479 lbs |
| Cargo Capacity | 1374 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 15' Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4X4TCKB28SK090983 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


