Used 2025 Forest River RV Puma 26FKDS Travel Trailer
Spacious, stylish travel trailer that offers comfort, functionality, and great value. Find me at Campers Inn RV of Raleigh
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $8,775
Sale Price: $34,977
Stock# 104452A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1035 lbs |
| GVWR | 8553 lbs |
| Dry Weight | 7408 lbs |
| Cargo Capacity | 1107 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 20' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT2PURB7S4022247 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


