Used 2025 Forest River RV Puma 337BH Travel Trailer
Adventure is Calling....Start at Campers Inn RV now! Appointments Available Contact Us Today!
Palomino Puma travel trailer 337BH highlights:
- Two Private Bunkrooms
- Large Slide Out
- Outside Storage
- Walk-Thru Bath
- Booth Dinette
Core Living Features
-
Sleeps up to 8 people
-
Three separate sleeping areas:
-
Front private queen bedroom
-
Two private bunkrooms (rare at this price)
-
-
Large slide-out (living room opens up a lot)
-
Walk-through bathroom (accessible from multiple areas)
-
Booth dinette + sofa (both can convert to beds)
Interior & Comfort Features
-
Queen bed with wardrobes in master bedroom
-
Jackknife sofa with storage
-
Electric fireplace (~5,100 BTU) for heat + ambiance
-
Night roller shades
-
LED lighting throughout
-
Vinyl + carpet flooring mix
Kitchen Features
-
3-burner stove + oven
-
Microwave
-
Large 11 cu ft 12V refrigerator
-
Deep undermount sink with cover
-
Pantry + cabinet storage
Bathroom Features
-
Full bathroom with:
-
Shower + skylight
-
Toilet
-
Sink + medicine cabinet
-
-
Walk-through design (connects bedroom & main area)
Exterior Features
-
19 ft power awning with LED lighting
-
Outdoor kitchen (on many units) for cooking outside
-
Exterior speakers
-
Outside shower
-
Pass-through storage
-
Spare tire + roof ladder
Systems & Utilities
-
15,000 BTU ducted A/C (upgrade from 13.5k)
-
Furnace (ducted heat)
-
50-amp service + second A/C prep
-
6-gallon gas/electric water heater
-
Solar prep + WiFi prep
-
Tank capacities:
-
Fresh: 43 gal
-
Gray: 35 gal
-
Black: 35 gal
-
Build & Construction
-
Aluminum-sided exterior
-
Wood frame construction
-
Enclosed underbelly (better for cooler weather)
-
Dual axle (more stable towing)
-
Power awning + power slide
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $15,943
Sale Price: $29,995
Stock# 114543P
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 37 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 770 lbs |
| GVWR | 9263 lbs |
| Dry Weight | 7463 lbs |
| Cargo Capacity | 1800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 5100 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| Awning Info | 19' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT2PUZB7S4024127 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


