Used 2025 Forest River RV R Pod 190 Travel Trailer
Step inside and feel the space open up thanks to the kitchen slide, giving you room to move, cook, and relax without compromise.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $6,210
Sale Price: $25,795
Stock# 114413R
Interior Color: White/Gray
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | White/Gray |
| Hitch Weight | 370 lbs |
| Dry Weight | 3049 lbs |
| Cargo Capacity | 1721 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 12V TV |
| Awning Info | 8' Power |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2RPHC5SV026703 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


