Used 2025 Forest River RV Sabre 37FLH Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!!
THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2025 FOREST RIVER SABRE 37FLH IS A 5TH WHEEL LOADED WITH LUXURY!! 42 LONG. 5 SLIDES. 2 BATHROOMS, UPSTAIRS FRONT LIVING WITH KING MASTER SUITE. BEAUTIFUL BATHROOM & CLOSET. WASHER/DRYER included.
FRONT LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG 60" FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL ISLAND KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.
FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION AND DUAL-PANE WINDOWS. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. TANKLESS HOT WATER.
2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, OUTDOOR KITCHEN, UVW 12283
FACTORY SOLAR
OUR PRICE: $59,995.
WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!
We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.
WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.
¡SE HABLA ESPAÑOL!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 5038223191
Exterior Color: WHITE
Interior Color: GREY
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Interior Color | GREY |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 2485 lbs |
| GVWR | 15083 lbs |
| Dry Weight | 12283 lbs |
| Cargo Capacity | 2800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 94 gals |
| Black Water Capacity | 76 gals |
| Available Beds | Camper King |
| Refrigerator Type | 12V with French Doors |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Residential TV |
| Awning Info | 14' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


