Used 2025 nuCamp RV TAB 360 Boondock Teardrop Trailer
The TAB 360 Teardrop Camper is ideal for those searching for a lightweight RV without compromising space or luxury. It combines comfort, convenience, and style in one versatile package. Travel worry free with a complimentary year of RV Complete. Ask about our convenient finance options.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# UT420460
| Length | 16 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 8 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Hitch Weight | 376 lbs |
| Dry Weight | 2714 lbs |
| Cargo Capacity | 3900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 18 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 57HTB1750SS007108 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


