Used 2025 Palomino Puma Ultra Lite 18RKX Travel Trailer
Palomino Puma Ultra Lite travel trailer 18RKX highlights:
- Sofa
- Booth Dinette
- Queen Bed
- Rear Corner Bathroom
- Outside Storage
You will love camping in this 8' wide single axle travel trailer! Start your mornings feeling refreshed after sleeping on the front 60" x 74" queen bed with a shirt closet at the foot. You could even transform the sofa and booth dinette into extra sleeping spaces when you aren't using it to enjoy a delicious home cooked meal with the cooktop and stainless steel microwave. If you choose to add the optional outside micro kitchen with a griddle, you can enjoy some fresh air while cooking dinner. After a fun day at the beach, you can head to the rear corner bathroom and rinse the sand out of your hair in the 24" x 38" tub!
With any Puma Ultra Lite travel trailer by Palomino, you will experience a lighter weight RV that is eco-friendly and offers great fuel efficiency with maximum towability. The exterior offers front diamond plate, a power tongue jack, back-up camera prep, and an electric awning with an LED light strip. There is also a 30 Amp converter, two exterior speakers, and a spare tire and carrier for added convenience. You'll love the interior with its Congoleum linoleum, LED lighting, bath skylight, and a bedspread with shams for a more at-home feel!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $5,090
Sale Price: $25,900
Stock# 1647
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 415 lbs |
| GVWR | 5515 lbs |
| Dry Weight | 4018 lbs |
| Cargo Capacity | 1497 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Shower Size | 24" x 38" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 14' Electric with LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


