Used 2025 Prime Time RV Tracer 170RS Travel Trailer
No Added Costs! What you see is what you pay! $500 GAS CARD!
Prime Time Tracer Touring Edition travel trailer 170RS highlights:
- Theater Seating
- Full Bath
- Kitchen Pantry
- Queen Bed
This couple's trailer is perfect for weekend trips to the lake! You'll love waking up each morning on the front queen bed instead of on an air mattress, plus there are overhead cabinets and a wardrobe for your things. The theater seating provides a place for you to relax in the evenings, and the bartop with two stools will be the perfect place to dine together. Making meals will be easier than ever with a three burner cooktop and microwave oven, plus there is a refrigerator and pantry for food storage. And don't overlook the exterior with its pass-thru storage and 15' awning!
The Prime Time Tracer travel trailers are ultra lightweight for an easier tow! They are built with solid construction materials so you can enjoy camping and making memories for years to come. Interior luxuries are easy to find with full bath and kitchen amenities, comfortable sleeping and seating spaces, plus ample storage space for your personal belongings and camp gear!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $22,766
Sale Price: $19,900
Stock# 525795
| Sleeps | 2 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 585 lbs |
| Dry Weight | 4269 lbs |
| Cargo Capacity | 1416 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 15' |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2TRFC9SB525795 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


