Used 2025 Thor Motor Coach Windsport 29L Motor Home Class A
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $8,519
Sale Price: $129,981
Stock# 92803C
Chassis: Ford F-53
Interior Color: Y
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford F-53 |
| Horsepower | 335 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 190 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Double Door Stainless |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 88 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Basement Storage | 69 cu. ft. |
| TV Info | LR 40" LED Smart TV, BR 32" Smart TV, Ext. 32" LED TV |
| Awning Info | 18' Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 23000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 203_92803C |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


