Used 2025 Winnebago Access 18RK Travel Trailer
Used 2025. Has front queen bed, side dinette, side sofa, and rear kitchen. Equipped with power awning, large double door 12 volt refrigerator, and air conditioner.
Winnebago Access travel trailer 18RK highlights:
- Rear Corner Bath
- Flip-Out Sofa
- Front Queen Bed
- Pass-Through Storage
Enjoy generations of fun in this travel trailer! The front 60" x 80" queen bed offers a comfortable place to lay your head at night and a shirt closet to hang your clothes. You can even transform the 64" flip-out sofa and 38" x 68" booth dinette into extra sleeping space. The rear corner kitchen has everything you need to prepare a delicious home cooked meal and a 12V refrigerator to store any leftovers. After a fun-filled day, head to the rear corner bathroom to freshen up in the 30" x 36" shower with 14" x 22" skylight to let in some natural lighting!
With any Winnebago Access travel trailer you will find thoughtful, clean, and contemporary designs filled with premium features that all have come to expect on any Winnebago towable. You will appreciate the stylish exterior aerodynamic front profile and durable sidewall metal for greater aerodynamics plus strength and durability. With a fully enclosed underbelly that comes with radiant foil insulation, you can easily extend your camping season into the colder months without worrying about having frozen pipes. On the inside, a foot flush toilet, roller shades, abundant storage, and spacious living areas making every camping trip more enjoyable. Make your choice today and Access your next adventure!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# ACCP02060
| Sleeps | 4 |
| Length | 270 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 450 lbs |
| GVWR | 5100 lbs |
| Dry Weight | 3900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15E |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 14' Power with LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 54CTA1K11S3102060 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


