Used 2026 27' Travel Trailer Rental Avenger 27REI Travel Trailer
Available In: Brainerd!
Model: 27' Rear Lounge Travel Trailer
MINIMUM 3 DAY RATE ON TRAILER RENTALS
PRICES SUBJECT TO CHANGE DURING EVENT SCHEDULES!
- 7 Day Rental Rate: $975.00
- 4 Day Rental Rate: $725.00
- 3 Day Rental Rate: $675.00
- Monthly Rental Rates: Call for Pricing
- Sleeps: 6
- Slide Rooms: 1
- Hitch Weight: 860 lbs.
- Dry Weight: 6,366 lbs.
- Gross Weight: 8,800 lbs.
Available In: Brainerd!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 1495-25
Interior Color: Onyx
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Interior Color | Onyx |
| Hitch Weight | 785 lbs |
| Dry Weight | 7088 lbs |
| Cargo Capacity | 2497 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Camp King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT2AVSB3TB941614 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


