Used 2026 Forest River RV Campsite Ultra 26BW Travel Trailer
Forest River Campsite Ultra travel trailer 26BW highlights:
- Full Bathroom
- Rear Bedroom
- 12V Refrigerator
- Outside Kitchen
Ready to hit the road and make every stop feel like home? The camp king bed is for ultimate comfort, with overhead cabinets and a spacious wardrobe to keep everything organized. A private oasis with a shower, sink, and toilet, ideal to refresh anytime, anywhere. Enjoy the theater-style seating that reclines, a full entertainment center, hidden shelves for tidy storage, and a TV mount for movie nights. Booth dinette for meals or games, front kitchen equipped with fridge, sink, and range. Finally, two entry doors for easy flow in and out.
Get ready to go to any destination on the map in the new Forest River Campsite Ultra travel trailers. The power tongue jack and power stabilizer jacks make setting up a breeze, so you can focus on making memories. The solar reflective 4K Square Windows provide stunning views and energy efficiency, while the backup camera gives you confidence on the road. The 100-Watt Solar Package keeps your batteries charged, and your devices are powered, so you can stay connected and off-grid. Furthermore, you can jam out to your favorite tunes with the interior speakers and Bluetooth radio, and keep your devices charged with the USB-C Package. Finally, rinse off after a day of adventure with the outside shower, and prep meals in style with our solid surface kitchen counter-tops.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# UT260675
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 985 lbs |
| GVWR | 7985 lbs |
| Dry Weight | 6923 lbs |
| Cargo Capacity | 1062 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 15000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V French Door Refrigerator |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | Power with LED Lights |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 100 watts |
| VIN | 5ZT2CRRB7SZ080970 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


